„Az ember cselekedeteit meghatározó egyik leglényegesebb tényező
az az értékrendszer, melyet fiatal korában alakít ki.”
Szent-Györgyi Albert

Győző Ágnes vagyok. Tanulmányaimat a Debreceni Tanítóképző Főiskolán végeztem 1988-ban.
Az eltelt időszak alatt a pályám során több osztályt is végigkísérhettem az alsó tagozatos éveiken. Az eközben megszerzett tapasztalatok, valamint két gyermekem születése, nevelése nagy hatással volt a mai pedagógiai szemléletemre.
Rengeteg tanítási módszert, programot ismertem meg és alkalmaztam. Az eltelt évek alatt sok tapasztalatot gyűjtöttem, és számtalan továbbképzésen vettem részt.
9 éve iskolánk egyik alsós munkaközösségének a vezetője is vagyok.
Az óráimon a pozitív légkör, az érzelmi biztonság megteremtésére törekszem, a rend és a fegyelem megtartásával.
Alsó tagozatos tanítóként minden tantárgyat tanítottam már. Ebben a tanévben a magyar, testnevelés, etika tantárgyakat oktatom.
Pályafutásom alatt sok tanulót készítettem fel versenyekre, különféle szereplésre, de legalább ekkora sikerként élem meg azt is, ha a tanulásban lemaradt kisgyereket sikerül felzárkóztatnom.
A Meixner Ildikó által kidolgozott diszlexia prevenciós módszer szerint fogjuk tanulni az olvasást, a Játékház tankönyvcsaládból. Ennek a felépítése az egyik leghatékonyabb, leginkább gyermekközpontú.
Fontosnak tartom, hogy az iskolába lépő kis elsősökből jó osztályközösség formálódjon, ahol barátokra lelnek, támogatást találnak, ahová jókedvűen érkeznek reggelenként. Igyekszem, hogy a szülőkkel partneri viszonyt alakítsunk ki, segítsük az osztályunkat.
Közösségi programokat szervezünk, farsang, anyák napja, kirándulások, színház-, múzeum-, mozilátogatások színesítik mindennapjainkat.
Az egyéni bánásmód híve vagyok, igyekszem mindenkivel a képességei szerint foglalkozni és így kihozni belőlük a legtöbbet. Éppen ezért fontos számomra a szülői háttér, mert csak egymást támogatva érhetünk el sikereket.
Jó érzés, hogy volt tanítványaim szülőként térnek vissza az iskolába, és a gyermekeiket is én taníthatom.
Sok szeretettel várom a leendő elsős gyerekeket!

