“A szeretet az egyetlen eszköz, amellyel a gyermek lelke megnyitható.” - Don Bosco

Décsi Veronika vagyok.

Tanítói diplomámat 2004-ben szereztem.

Második éve dolgozom a Dunakeszi Széchenyi István Általános Iskolában, a 4. a osztályfőnökeként. Tanítói munkámat fejlesztő–differenciáló szakmódszertani képzés is segíti.

Jelenleg matematikát, környezetismeretet és készségtárgyakat tanítok, ahol különösen fontosnak tartom a játékos, élményszerű és tapasztalatszerző tanulást.

Négy gyermek édesanyjaként a szülői oldalt is jól ismerem, ezért pontosan tudom, mennyi kérdés, izgalom és érzés kíséri az iskolakezdést, – nemcsak a gyermekek, hanem a családok számára is.

Tanítási munkám során nagy hangsúlyt fektetek a differenciálásra: a tanórákon igyekszem úgy segíteni a tanulást, hogy a tehetségesebb diákok megfelelő kihívásokat kapjanak, miközben a lassabban haladó vagy nehézségekkel küzdő gyermekeket célzott segítséggel, megerősítéssel támogatom.

Számomra kiemelten fontos, hogy a gyerekek egy biztonságos, elfogadó és szeretetteljes környezetben kezdhessék meg iskolai életüket. Hiszem, hogy minden gyermek értékes, és mindenkiben ott van a fejlődés lehetősége, ha megkapja a számára megfelelő figyelmet és támogatást.

A gyerekekkel sokat beszélgetünk, mindent igyekszünk megbeszélni, ami őket foglalkoztatja.

A szülőkkel való kapcsolatban a partneri együttműködésre, a nyílt kommunikációra és a kölcsönös bizalomra törekszem.

Célom, hogy az osztályomban minden kisgyermek megtalálja a helyét, sikerélményekhez jusson, és örömmel érkezzen meg az iskolába minden nap.